Respuesta :

Hey there Olivia0,

The price of 3.4 pounds of apples is $0.60 per pound. How much is the total?

Answer:

1 pound = $0.60
3.4 pounds = $0.60 x 3.4
                   = $2.04

Hope this helps :D

~Top♥