SavannahHughes
SavannahHughes
20-10-2017
Mathematics
contestada
How do I work this out ?
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.
cost per bar...." / " means per..
cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
How does Frost use irregular blank verse to affect the language of his poem?
Does ibuprofen thin blood?
A population includes..? A) all the habitats in a ecosystem B) all the members of a specific species that live in an area C) several different kinds of specie
How many fluorine atoms are present in 5.85 g of c2f4?
Because genes close together on a chromosome tend to be inherited together, they are said to form a
What punctuation mark is used to express strong emotions? A. Question mark B. Apostrophe C. Quotation mark D. Exclamation point
The population of a village is 5936. 10 years ago the population was 5600. What percentage increase is this?
How many black men are in prison in the us?
In this diagram below,
Which undefined terms are needed to define parallel lines? a. Point, lineB. Point, coplanarC. Line, planeD. Coplanar, line