Respuesta :

For 20 Ounce, it costs = 2.39

So, For 1 Ounce,it would be: 2.39 / 20 = 0.1195

After rounding off to the nearest tenth, it would be: 12 cents.

In short, Your Answer would be: $0.12 or "12 cents"

Hope this helps!
ACCESS MORE