You know that the store is offering 15% off all fireworks. You can write it as a decimal number by dividing it by 100:
[tex]\frac{15}{100}=0.15[/tex]According to the information given in the exercise the firework pack originally costs $112.25. So, applying the first discount of 15%, the cost would be:
[tex]112.25dollars-(0.15)(112.25dollars)=95.4125dollars[/tex]If you get an extra discount of 15% off the already discounted prices, you will pay the following amount of money in dollars:
[tex]95.4125dollars-(95.4125dollars)(0.15)=81.10dollars[/tex]Therefore, the answer is: $81.10