sharr34392 sharr34392 21-01-2022 Mathematics contestada Angelique is buying towels for her apartment. She finds some green towels that cost $8 each and blue towels that cost $10 each. She wants to buy at least 4 towels but doesn't want to spend more than $70. How many of each towel can she purchase?