PLEASE HELP ME WITH THIS
![PLEASE HELP ME WITH THIS class=](https://us-static.z-dn.net/files/d64/ed860f9ccde3648a7f84492160a4877b.png)
Find how much money was spent:
25 - 18.70 = 6.30
Divide the amount spent by cost per yard:
6.30 / 0.14 = 45
She bought 45 yards
Answer: She bought 52 feet of ribbon. Hope this helps have a great day.
Step-by-step explanation: