Mirza67 Mirza67 18-10-2021 Mathematics contestada Eddie and Janice are buying school supplies. Eddie buys 5 notebooks and 6 binders for a total of $25.45. Janice buys 4 notebooks and 8 binders for $30.60. What is the cost of each item?