38. At the grocery store, Karen was comparing the unit price for two different
packages of laundry detergent. One package was $0.0733 per ounce. The
other package was $3.64 for 52 ounces. Which package had the lower
unit price? Explain.
14
Need more practice? Download more Extra Practice at connectED.mcgraw-hill.com