Clinton and Katie order some food at a food truck. At this food truck Clinton buys 6 apple pies and 2 juices for $39. Katie buys 2 apple pies and 4 juices for $18. What is the price of each item? **[System of Equations Question]**
![Clinton and Katie order some food at a food truck At this food truck Clinton buys 6 apple pies and 2 juices for 39 Katie buys 2 apple pies and 4 juices for 18 W class=](https://us-static.z-dn.net/files/d8c/5d68888c7dc61cbd4da8c16caa35973d.png)
________________________________
________________________________