To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions please and thanks!
![To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions please and thanks class=](https://us-static.z-dn.net/files/dac/181a7b1620bddcdd589286a432c4a9c5.png)
Answer:
1) Wallmart
2)16 Oz
3)You woluld save 7 cent per pound by choosing the 11 lbs turkey.
4)You would save $2.00 per notebook. You would save $10.00 buy buying 5.
Step-by-step explanation:
You divide the price by size.
Exaple:
3.99/12