mendozaj612 mendozaj612 18-09-2020 Mathematics contestada Georgia needs to buy some cheese. An 8-ounce package of cheddar cheese costs $3.50. A 12-ounce package of cheddar cheese costs $5.25. Which is the better buy? How many cents per ounce cheaper is the better buy?