jaylahxo jaylahxo 18-09-2020 Mathematics contestada PLEASE ANSWER QUICK! I WILL MARK THE BRANLIEST!!!! Three ounces of cinnamon cost $2.40. If there are 16 ounces in 1 pound, how much does cinnamon cost per pound? $12.80 $31.20 $38.40 $115.20