Respuesta :

Answer:

The unit price is $0.95 per pack.

Step-by-step explanation:

To find the unit price, we must find the price per pack of beaded necklaces.  To do this, we should divide the total price ($7.60) by the number of items in the package (8).

$7.60/8 = $0.95

Therefore, the answer is that the unit price is $0.95.

Hope this helps!

ACCESS MORE