Answer:
The unit price is $0.95 per pack.
Step-by-step explanation:
To find the unit price, we must find the price per pack of beaded necklaces. To do this, we should divide the total price ($7.60) by the number of items in the package (8).
$7.60/8 = $0.95
Therefore, the answer is that the unit price is $0.95.
Hope this helps!