Which item has a unit rate of $6.50?
O caps: 4 for $25.00
o posters: 3 for $20.25
o tote bag: 4 for $30.00
O T-shirts: 5 for $32.50

Respuesta :

Answer:

T-shirts

Step-by-step explanation:

First, find the unit price for caps. Divide 25 by 4, which equals $6.25. Then, divide 20.25 by 3, which equals $6.75. Next, divide 30 by 4, which equals $7.50. Finally, divide 32.50 by 5, which equals $6.50. To t-shirts have a unit rate of $6.50

i think the answer is t-shirts , hope this helps