Respuesta :

Answer:

$9.60

Step-by-step explanation:

first figure out cost for 1 liter.

6.40 / 8 = 0.80

1 liter = $0.80

12 * 0.80 = 9.60

12 liter = $9.60

It’s $9.60 your welcome