mariameyer1970 mariameyer1970 18-09-2019 Mathematics contestada The store is selling lemons at 2 for $1. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make a 9inch lemon pie requiring half a cup of lemon juice? (1 cup=16 tablespoons)