I need to list the spices from least to greatest
![I need to list the spices from least to greatest class=](https://us-static.z-dn.net/files/d30/8bd3cd1e661f702ef2c599158648bfe5.png)
Answer:
I really think you can figure this out. I'll give you the formula though.
Step-by-step explanation:
Write as a ratio
Divide cost by amount
Ex: Garlic- 32.5 for 92.60
92.60/32.5=2.84 per pound.