austint1414
austint1414
26-10-2018
Mathematics
contestada
***Will Mark Brainliest***|***25 Points***
Respuesta :
Аноним
Аноним
26-10-2018
For every 2 dollars, you can get 1 pound of grapes.
Hence, for every dollar, you can get 1÷2=0.5 pounds of grapes.
Thus the answers for the first and second questions are 0.5 and 2 respectively.
Answer Link
Swiftie505
Swiftie505
26-10-2018
Hi. Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
RELAXING NOICE
Otras preguntas
please help 50 pts and brainliest if correct
Water was carried to homes and baths through __________ channels. A. mud B. dirt C. brick D. steel
Tomatoes that regularly sell for $0.55 per pound are on sale for 20% off the regular price. What is the sale price?
Last week a candle store received $515.90 for selling 30 candles. Small candles sell for $11.25 and large candles sell for $22.40. how many large candles did th
Find the solution of the differential equation that satisfies the given initial condition.
Which kinds of sentences are improved by breaking them up into several separate sentences? 1 run-on sentences 2 simple sentences 3 sentence fragments 4 complex
Find an equation in slope-intercept form of the line satisfying the specified conditions. Through (8,-3), perpendicular to -6x + 7y=-62.
HELPPP my winter break packet is confusing
Like My New Profile! if You like it i will give you brainliest! answer now!
Why were language barriers a problem in the Middle Colonies?