nicholedawson11 nicholedawson11 16-04-2018 Mathematics contestada A 20-ounce box of cereal normally sells for $3.60. During a special promotion, the cereal will be sold in boxes containing 20% more cereal, but will have the same price. What will be the cost per ounce of the larger box?