AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
PLEASE HELP ASAP ON THESE TWO QUESTIONS BLESS YOUR HEART IF YOU HELP ME 9) Look for two points and find the sloope. 10) Plot the given points and find the slope
Which political party would support lower taxes for businesses, deregulation, less "red tape", and lower immigration?
Mrs. Ella bought something's bought 3 lb of apples. The price is $2.49 per pound. How much did she pay for the three pounds of apples ?
Find the value of f(x) at the given value of x: f(x) = (x -4)(x + 3), x = 3
SIN TRIG PLEASE HELP 50 POINTS If sin y° = s/8 and tan y° = s/t what is the value of sec y° a. sec y° = 8s b. sec y° = 8t c. sec y° = 8/t d. sec y° = t/8
A rectangular dance floor has a width of 12 meters and a length of 16 meters. What is the length of a diagonal of the dance floor? moters
prefix in word underestimate means which of the following ? a) in b) below c) above d) around
anti- valores que representan la Francofonía Africana?
When 4x + 4x + 1 = 33 is solved, the result is:
where are parabolas on your hand?