Respuesta :

the answer would be $15.00 
9/3=3
3*5= 15 
Hope this helped :)
To find this we first have to find the unit rate of the item by dividing 9 by 3 which equals 3. 3 multiplied by 5 is 15.
So the final answer is $15.00
ACCESS MORE
EDU ACCESS