Use a system of equations to solve this problem.
Abby filled her goodie bags with 4 cookies and 3 candy bars and spent a total of $10.25 per bag. Marissa filled her goodie bags with 2 cookies and 7 candy bars and spent a total of $14.75 per bag.
Let x = the cost of the cookies.
Let y = the cost of the candy bars.
What is the cost of each cookie and each candy bar?
Enter your answers, as decimals, in the boxes.
$___ is the cost of each cookie
$___is the cost of each candy bar