PLEASE HELP!!!!!!!!!!!
Which unit rate is the lowest price per ounce?

Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98
Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18

Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

The correct answer is Choice A I hope it helps :)
Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98
ACCESS MORE