meggie2707
meggie2707
20-03-2018
Mathematics
contestada
If six costs 2.50 what does one cost
Respuesta :
Theoneandonlyfire
Theoneandonlyfire
20-03-2018
2.50/6 = .48
one would cost .48
Answer Link
julianguyen5408
julianguyen5408
20-03-2018
2.50 divided by 6 is 0.1467
So one costs 0.1467
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Divide the polynominals using long division and chose the correct answer.
The sum of 18 +45 is a multiple of which sum? A. (3+9) B. (2+5) C. (1+3) D. (9+9)
On January 2, 2019, Adelphi Company purchased a patent for $235,000 plus $10,000 in legal fees. On that date, the patent had a remaining legal life of 13 years.
Can someone please help me ?
How much of a threat to global stability is Vladimir Putin? How should not just the US but Europe respond to his threat?
Which federal policy would violate the powers reserved to the states O negotiating with leaders of foreign countries D establishing military bases in state capi
Help me please! Follow the attachment !
90 juniors took different SAT-II tests. 40% more students took Chemistry than History, and 50% more students took Math than Chemistry. How many students took ea
34) Fewer thandisability and, of that number, only.a) 5%; 3-4%b) 3%; 1-2%c) 2%; 3-4%d) 2%; 3-5%the general population are classified as having an intellectualar
f(x)=3x-5 and g(x)=x^2+2, fins (f+g)(x)
ACCESS MORE