Ravens1234
Ravens1234
20-01-2016
Mathematics
contestada
Whats the unit rate for $2.50 for 5 ounces
Respuesta :
elliem10
elliem10
20-01-2016
2.50/5= .50
$.50 per ounce
Answer Link
Liveforever
Liveforever
20-01-2016
To find the until rate you divide 2.5/5 which would equal....$0 .05 so the unit rate is $0.05
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Anyone seek for a challenge? (It's not that hard) (11 yr old or +)
Learners with dyslexia are brilliant at coming up with ideas and choose interesting and refreshing vocabulary, but can struggle with:.
I need help with this question
Ofac requires depository institutions that hold blocked property to file annual reports by:.
Which trim level is available exclusively for customers who participate in the 2023 ariya reservation program?.
Why did Mendel study pea plants?
what is the solution of |2x+5| <19?
Rod made a scale drawing of a petting zoo. He used the scale 1cm: 5m. If the goat pen is 3 cm in the drawing, how long is the actual pen?
If 52 is added to a number, it will be 3 times as large as it was originally. Find the number
Water is a _. Ionic molecule Covalent molecule Polar covalent molecule Simple compound
ACCESS MORE