abby307
abby307 abby307
  • 28-02-2018
  • Mathematics
contestada

The prepackaged rolled oats cost $4.75 for a 42-ounce container. What is the unit price of the prepackaged rolled oats?

Relax

Respuesta :

ridndiejss
ridndiejss ridndiejss
  • 28-02-2018
$ 0.11, when you divide $4.75 by 42-ounce container you get $0.11
Answer Link

Otras preguntas

1. The Welsh pony is a small horse used in coal mines.
A network in which each node is connected to the line is called what
what are saturated hydrocarbons ???
Only the blank was/were aloud to use Greek temples
2. As 1862 began, over a men were amassing for war.
Why would it be difficult for serfs to increase their prosperity from one generation to the next?
QUESTION 18 A distribution of 8 values has a median of 24. If all values increase 3 points, the median will become 27 Cannot be determined without additional in
what is the solution to -7+h=12? please explain how you got the answer and if you get it right ill give brainlyest! ALSO 20 POINTS!!
what is the scientific notation to vicuna
Will technology ever reach a stage where considered perfect, or will it always be evolving? explain