6. Product A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for $1.39. Product B is a
24-ounce bottle of mouthwash that costs $2.79.
Which is the better buy?
These are both the good buys. The prices are equivalent to each other. You just need to pick the ounces that you think you need. If not you could get one for the same price as the other.