Hello there! So, Mike's soccer team bought 5 pizzas and it costs $12.99 per pizza. To find the total cost of their purchase, all you have to do is multiply the cost of pizza by the amount bought. 12.99 * 5 is 64.95. There. The team spent $64.95 total on pizza. The answer is A: $64.95.