vanrosang123 vanrosang123 18-12-2017 Mathematics contestada Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? A) $.30 B) $.35 C) $.45 Eliminate D) $1.35