saneen32p01r9r saneen32p01r9r
  • 26-11-2017
  • Mathematics
contestada

Jason spent$20.00 on school lunch each cost $2.50 how many lunches did he buy?

Relax

Respuesta :

kathrynboon3 kathrynboon3
  • 26-11-2017
2.50 x 8 = 20
he bought 8 lunches
Answer Link
mcdecor8oyapgj mcdecor8oyapgj
  • 26-11-2017
bought 8 lunches because you do 2.50 divided by 20.000 and that will give you 8 launches

Answer Link

Otras preguntas

If all three populations were mixed together and placed at 37°C, which of the following would be most likely to happen? (A) Only the population evolved at 25°C
how do you solve 42 customers increased by 50%
is -1.125 a real number?
8c^2-88c+242 How do you solve this?
For each pair of ions, choose the one that has the smaller radius.  Na+ or Mg2+  Cl- or K+
why did the battle of yorktown happen?
IF THE AREA OF A RECTANGLE IS 32a AND ITS WIDTH IS 4a. HOW WOULD I FIND WHAT THE LENGTH IS?
in which quadrant or on what axis does each point lie
what is the answer to 6=1-2n+5?
Explain the steps you would take to write 36/10 as a decimal