hwjdbflawkqefjb109 hwjdbflawkqefjb109 20-11-2017 Mathematics contestada You need to buy some pencils and an eraser. You can spend no more than $5. The eraser cost $1 and the pencil cost $0.25 each. Write an inequality to represent the situation