Respuesta :

$17.40 Multiply the weight by how much it costs.

Answer:

$17.40

Step-by-step explanation:

Selena bought 3.75 pounds of meat.

The cost of meat of one pound = $4.64

The total cost of the meat = 4.64 × 3.75

                                           = $17.40

The total cost of 3.75 lb of meat was $17.40.

ACCESS MORE