jimonkvng7376 jimonkvng7376
  • 26-09-2017
  • Mathematics
contestada

If i buy a box of candy for $30 and make $52 selling the candy what is my profit

Respuesta :

alexia10122 alexia10122
  • 29-09-2017
it is $82 for your profit

Answer Link

Otras preguntas

What is 9 and 8/15 plus 11 and 5/12?
state why chemical equations are useful
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
Mark Twain also wrote stories about his boyhood experiences _____. in New England in foreign countries along the Mississippi
jasmine buys 21 cans of dog food. She gives 1/3 of the cans to her neighbor and she keeps the rest of the cans for her puppy. Jasmines's puppy eats 4/7 of a can
Which group was key to Mckinley's victory in the presidential election of 1896
What is located at 19n 99w
what goes into the blank? During the Age of exploration, primarily _______ explorers traveled across the Atlantic and pacific oceans and first encountered civil
why were some europeans critical of U.S. president george w. bush?
A kind of variable that a researcher purposely changes in an investigation is... constant. controlled. dependent. independent. help please(: