mattezug mattezug 17-04-2024 Mathematics contestada Jane bought three boxes of cereal for $6.85 each. She also bought a bag of apples for $8.42, and a jug of milk for $5.98. How much did she spend in all? $[ ? ] Cereal Enter KA