aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

5x + 3y + 5 +7a – 3x – 2y + 3 =
Un grupo de amigos quiere realizar una actividad de recaudación de fondos, para ello han decidido vender pizzas. La primera pizzería vende pizzas de 40 cm de d
Help me please! LAST TWO QUESTIONS.
What kind of noun is battlefield
If you’re good at geometry please comment on this
The main function of a school board is to: • serve as a school's principals, teachers, and administrators. • propose and legislate state laws that affect the p
Why is 7.8 an irrational number?
What makes your arguments convincing? Check any of the boxes that apply. I have strong opinions about many things. I can easily convince people that I’m right.
Rewrite the memoir in 5-6 words. "Don't judge me because you never know"
2. What does safe drinking water have to do with gardens?