quivonnarohrer quivonnarohrer 18-03-2024 Mathematics contestada customers can pick their own apples at the crisscross farm. they pay 3$ to enter the farm and 2.50$ per pound for the apples they pick. write an equation to model the total cost,y,for x pounds of apples.