Let h = the thickness of ice, m.
Because the ice covers an area of 0.65 m², the volume of ice is
V = 0.65h m³
The density of ice is 917 kg/m³, therefore the mass of ice is
m = (917 kg/m³)*(0.65h m³) = 596.05h kg
The latent heat of fusion of ice is 3.35 x 10⁵ J/kg, therefore the heat required to melt the ice is
Q₁ = (596.05h kg)*(3.35 x 10⁵ J/kg) = 2h x 10⁸ J
The electric heater supplies heat at 12 V, 23 A for 4.3 minutes to melt the ice.
Therefore the heat provided is
Q₂ = (12 V)*(23 A)*(4.3*60 s) = 71208 J
Because Q₁ = Q₂, obtain
2h x 10⁸ = 71208
h = 356 x 10⁻⁶ m = 356 x 10⁻³ mm = 0.356 mm
Answer: 0.356 mm