leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

What does entropy measure?
A pH -solution is more acidic than one with pH 6 by a factor of (a) 4000 (b) 2 (c) 10000 (d) 8000 Which is right option and why?
Steve's scores on Exams #1, #2 and #4 are 89, 93, and 87 (out 0f 100). Unfortunately he skipped Exam #3. This resulted in a score of 0 for him on Exam #3. If he
What letter ends everything always
A student wants to use indirect measurement to find the thickness of a sheet of newspaper. In a 50-centimeter tall recycling bin, she finds 50 sheets of newspa
Given: T is the midpoint of JK, JK= 5x-3 and JT =2x+1. Determine the length of JK
Write the next two terms in the sequence I really need help thanks
What is the main idea of the Pythagoras theorem ?
need help with the question in the picture
How to rename 8 ten thousands 4 hundreds?