zsghz
zsghz zsghz
  • 03-06-2017
  • Mathematics
contestada

roberta needs ribbon for a craft project. the ribbon sells for $3.75 per yard. whats the cost in dollars for 48 inches of ribbon ?

Respuesta :

Incense
Incense Incense
  • 03-06-2017
36 inches are in one yard, 48 inches is 1.3 yards, 1.3 multiply by $3.75 would be approximately $4.87
Answer Link

Otras preguntas

Compare the fractions.​10\14,3\7​Enter the correct inequality in the box.
Elements that form diatomic molecules include a oxygen b hydrogen C sodium d two of the above
how many calories does the average american consume on thanksgiving?
How to find resistance
5/12 divided by 3 in fractions
please translate this language to english!!1. Bagaimana kamu belajar tentang harimu ?2. Apakah ada yang bisa aku bantu ?3. tolong jangan berdiri disana !​
Pls help me! thanks in advance​
georgia signers of the declaration of independence
Has Anyone Seen Luana,ivy And Bella?​
what is new zealand's national symbol? A. a kangaroo B. a yellow-eyed penguin C. a koala D. a kiwi