Respuesta :

If 3 pounds cost $8.31, then the product is being sold as 1 for $2.77.

If 5 pounds cost $12.59, then the product is being sold as 1 for $2.51.

It is better to buy 5 pounds for $12.59 because you are getting more for your money.
ACCESS MORE