Seudónimo Seudónimo 18-04-2017 Mathematics contestada At a local farmer's market, Jodi bought 3 pounds of Ashmead's Kernel apples for $4.47 at the McDougalOrchards stand. At that rate, how much would it cost Jodi to buy 5 pounds of Ashmead's Kernel apples? Show working please.