Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
why did Gyro go into a bakery
Individuals who are low in conscientiousness are __________. (A) "worrying, temperamental, self-conscious, and emotional" (B) "negligent, lazy, disorganized, la
GTP hydrolysis and whether GTP or GDP is bound to tubulin is an important mechanism to control the dynamic instability of microtubules. Certain aspects of dynam
Kayla is buying fruit for packed lunches. She needs to buy an assortment of at least 15 apples and oranges and spend less than $20.00. Apples (x) cost $0.65 eac
Complete and balance each of the following equations for acid-base reactions. Express your answer as a chemical equation. Identify all of the phases in your ans
Consider a situation of simple harmonic motion in which the distance between the endpoints is 2.39 m and exactly 8 cycles are completed in 22.7 s. When this mot
CAN U TELL ME WHAT A DIAMETER IS?
Compute the longitudinal modulus of elasticity (in GPa) for a continuous and aligned hybrid composite consisting of aramid and glass fibers in volume fractions
In the short run, the quantity of output that firms supply can deviate from the natural rate of output if the actual price level in the economy deviates from th
Suppose the market for tortillas is initially in equilibrium, but then the equilibrium wage rate and the equilibrium quantity of labor both increased. What happ