nbm117
nbm117
17-03-2017
Mathematics
contestada
6 for $36.00 unit rate
Respuesta :
tabbyflcca
tabbyflcca
17-03-2017
Yes, so our unit rate is 1:6
Answer Link
Аноним
Аноним
17-03-2017
The unit rate is $6 for 1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
the krebs cycle does not occur if ___. a) oxygen is present. b) oxygen is not present. c) glycolysis occurs. D) carbon dioxide is p
Which group of words is a sentence fragment? a. Otherwise, the flowers may not last the entire spring. b. My father hopes we will get more rain in April. c. Ma
Why is there not a significant rain shadow effect east of the Rocky Mountains?
Why do some states have more Representatives than other staes?
Which describes a change that occurred in Rome about 100 BC? Question 2 options: A.Patricians were becoming wealthier and plebeians were becoming poorer. B. Poo
What is a number that is between 25 and 50 and the one digit is two less than the tens and is prime
Who walks at a faster rate: someone who walks 60 feet in 10 seconds or someone who takes 5 seconds to walk 25 feet?
Which words in the sentence are he complete adjective clause ? the place that i recall fondly is that beach on the gulf of mexico . a. on the gulf of mexico b.
Original price is $29.99 markdown 33 1/3%
how are the commutative property of addition and the commutative property of multiplication alike?
ACCESS MORE