cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
what is food service and procedure?
Contentment makes people grateful for what they already have, so they don't feel the need to go buy new things all the time: a) Consumer psychology b) Economic
What are the limitations of biomarkers of CIN, MSI, and CIMP? Can you also cite scientific papers that supports it.
A building contractor is to dig a foundation 42 feet long, 18 feet wide, and 3 feet deep. The contractor pays $20 per load for trucks to remove the dirt. Eac
An introductory, improvisatory-like movement that gives the performer a chance to warm up and sets the stage for a more substantive subsequent movement. A) Prel
A gas has a volume of 3.00 L and a pressure of 75.4 kPa. When the volume expands to 4.00L and the pressure drops to 72.7 kPa, the gas temperature is 0 o C. What
Use undetermined coefficients to find the particular solution to y+7y+12y=-680 sin(t) (t) =
The vertices of AABC are A(-4,5), B(-2,4), and C(-5,2). If AABC is reflected across the line y=1 to produce the image AABC, find the coordinates of the vertex B
Jeremiah is working on a model bridge. He needs to create triangular components, and he plans to use toothpicks. He finds three toothpicks of lengths 4 in, 5 in
What is the value of 6 + 2x when x = 5? (3 points) a 4 b 13 c 16 d 40