JakyaTa7ndreeq JakyaTa7ndreeq
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

While on vacation, you purchase 4 identical t-shirts for some friends and a watch for yourself, all for $75. you know the watch is $25. how much did each t-shirt cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
All four t-shirts in total costed $50

50/4=12.5

Answer: $12.50 for each t-shirt
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME OUT Convert the following 35 mL = _____dL 950 g = _____ kg
what process is shown below?
what vacine would you use for//dog bite//​
Hey everybody! I would appreciate it a lot if Somebody helped me out with this math question! Thanks!​
One of the fishermen who_fishing in the river caught a big fish. A)was B)were
Where did the Hebrew people spend 40 years after leaving Egypt?
If p(f) is the inverse of T(p), and p(5) = 7 , then t(7) = 5 true of false?
Geometry- Solve the portion. Question#3​
If Mike has 3/4 a cup of butter and it is 2 pounds, how many pounds would a whole cup of butter be? Please add how you got the number. (Step by Step) Thanks!
Which sentence is punctuated correctly? A. Ava is a picky eater, she won't eat unpeeled apples or drink anything but milk. B. Ava is a picky eater she won't eat