Naima26
Naima26
03-03-2017
Mathematics
contestada
20% off the regular price of $32.50
Respuesta :
rcukierkorn
rcukierkorn
03-03-2017
You multiply the original price by .20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Tom and Nick each have a different cellular phone plan. The two graphs below show the cost, in cents ( C ), of a phone call lasting M minutes.Which person pays
I need help on this.
How did layers b and d compare in age if rock layers between b and d have eroded away what is the boundary between b and d called
NEED HELP PLEASE IM TIMED!! HELP I WILL MTK BRAINLIEST!! PLEASE SOMEONE!!!The graph of a proportional relationship contains the point (20, 4) .What is the corre
In this sentence, identify the tense of the verb in boldface. d Hitchcock will always be the master of suspense.
What percentage of het land on the earth is usable for living on but not for agriculture farming?
Jen has $24 to spend on five pens after buying them she had $14. How much did each pen cost?
Senator George F. Hoar argued that the United States should not annex territories because it was hard to maintain control of land outside US borders. expensive
The folded rock layers of some mountain ranges have been deformed to a near _____ position
What is the process by which plant roots absorb ammonium ions and nitrate ions for use in making molecules such as dna, amino acids, and proteins?