Let's see...
Three pounds of gummy bunnies cost $4.00. However, we need to find out how much two pounds of gummies cost. First, we need to find the original price.
You can divide 3 by 4 to get 0.75. So, one gummy cost $0.75.
Now, all we need to do is multiply by 2 to find the cost of 2 gummies.
Two pounds of gummy bunnies cost $1.50.