Respuesta :
$2.40 / 48 = $0.05 per ounce
$3.60 / 60 = $0.06 per ounce
answer: 48-fluid-ounce container of orange juice costs $2.40 is a better buy
$3.60 / 60 = $0.06 per ounce
answer: 48-fluid-ounce container of orange juice costs $2.40 is a better buy