the information below applies to a competitive firm that sells its output for $45 per unit. • when the firm produces and sells 100 units of output, its average total cost is $24.5. • when the firm produces and sells 101 units of output, its average total cost is $24.65. refer to scenario 14-2. when the firm produces 100 units of output, its total cost is