remitheerat69 remitheerat69 20-11-2022 Mathematics contestada Sophia bought 9 red peppers for $5.40 Part A: Find the unit rate and write an equation relating the cost in dollars c to the number of red peppers p Part B: How much would Sophia pay for 14 red peppers? please help meee